четвъртък, 3 ноември 2011 г.

За всеки офис си има бижу



Бижу за офис
Красивото бижу допълва образа на елегантната и самоуверена бизнесдама.
Какво е деловият костюм без елегантно и скъпо бижу? Подбраният с вкус аксесоар допълва образа на всяка бизнес лейди. Вижте кои са 7-те закона на ювелирния дрескод:
Уместност
Колкото и да ви харесват украшенията тип хенд-мейд от вълна или цветни кристалчета, си ги пазете за уикенда и дългата въздушна етно рокля.
Елегантен минимализъм
Избирайте скромни, но стилни бижута, излъчващи дискретен шик. Девизът е „Качество, а не количество!”. По-добре един пръстен с диамант, отколкото пет-шест банални или още по-лошо кичозни аксесоара.
Нищо лично
Деловият стил не допуска никаква интимност в бижутата. Колие със сърце или обици във вид на зодиакален знак са допустими само в петък вечер.
Правилото на тройката
Офисният стил разрешава до 3 бижута. В това число влиза венчалната халка, която може да се допълни с тънка верижка и обици.
Бяло и жълто
Това си го знаем, но да повторим – комбинацията от злато и сребро e безвкусица. Единственото изключение е легендарният пръстен на Cartier.
Най-модерните метали
са платина, бяло злато и сребро „А” клас. Те изглеждат по-строго от жълтото злато. Камъните, допустими в офисния стил са фианит (кубичен цирконий) и малките „най-добри приятели на момичетата” – диаманти.
Времето е пари.
Да не забравяме и най-важния аксесоар на деловата жена – часовника. Най-оптималният вариант са класическият златен часовник с изящен циферблат и кожена каишка в черен, бял или неутрален бежов цвят. Избягвайте моделите с камъни или ярки каишки.
В Европа е прието да се смята, че часовникът, мобилният телефон или дамската чанта струват най-малко една заплата. Но ако това може да ви утеши, в бизнеса деловите качества и умения се котират много повече от което и да е бижу.

Няма коментари:

Публикуване на коментар